Се пополнува избирачкото ливче- петмина кандидати ги собраа потребните потписи


На една недела до завршувањето на рокот за собирање потписи, се поставуваат контурите на избирачкото ливче. Досега 5 кандидати и официјално собраа по 10 илјади ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Без разлика на сите случувања во Алијанса за Албанците, во Централен регистар сè уште стои дека јас сум претседател. На наша страна се фактите и аргументите и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во Социјалдемократскиот сојуз на Македонија веќе е завршена постапката на предлагање на кандидати за пратеници. Во моментов се водат разговори со коалициските ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кандидатот за претседател која ја доби поддршката од албанската опозиција, Арбен Таравари, вели дека албанскиот гласачки електорат од 2011 година гласал против ...
| | веќе видена | слични

По завршувањето на рокот за собирање на потребните потписи за кандидатурата, Државната изборна комисија ќе прави проверка на кандидатурите што треба да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Серија експлозии го разнеле штабот на Народниот фронт за мобилизација (ПМФ) на 50 километри јужно од ирачкиот главен град Багдад, само неколку часа откако ...
сите 287 | | | веќе видена

Државата е во хаос, Македонија ги живее своите најтешки денови под власт на ДУИ и нивниот измеќар СДС. 7 години институциите се парализирани, апатија и ...
сите 561 | | | веќе видена

Да ставиме крај на агонијата и безвластието, да ја направиме Македонија повторно горда, да ја направиме професорката Гордана преседател на Македонија за да ...
сите 172 | | | веќе видена

„За нас и ‘едните’ и ‘другите’ се подеднакво исти.Во оваа наша држава од 90-та година наваму граѓаните само еднаш гласаа ЗА – на референдумот за независност. И ...
сите 134 | | | веќе видена

Во рамки на кампањата за парламентарните избори, која почна во четвртокот, и денеска кандидатите за пратеници во шесте изборни единици ќе ги претстават своите ...
сите 111 | | | веќе видена

Професорката Горданa Силјановска -Давкова, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на Македонија, во својот говор на синоќешниот митинг во Крива Паланка порача ...
сите 72 | | | веќе видена

На Македонија ѝ е потребно национално единство за интеграција во ЕУ, а не за за мораториум. ДПМНЕ и Мицкоски зборуваат за единство, за мораториуми, но се ...
сите 286 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се пополнува избирачкото ливче- петмина кандидати ги собраа потребните потписи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: