Амандманска расправа за Предлог-Буџетот за 2024 година, одбиени 19 амандмани

На денешната седница на собраниската Комисија за финансирање и буџет беа разгледани и одбиени вкупно 19 амандмани на предлог на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични

Според ресорониот министер Фатмир Бесими, Предлог-буџетот води кон обезбедување услови за одржлив економски раст, продолжување на фискалната консолидација и ...
| | веќе видена | слични

Во Собранието денеска почна расправата по Дополнетиот предлог Буџет за 2024 година, кој се најде на пленарна седница откако заврши амандманската расправа на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пратнеиците во Собранието денеска во рамки на 135 седница ќе расправаат за Дополнетиот предлог на Буџет на Република Северна Македонија за 2024 година – второ ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Време зa читање: 2 минути На усвојување во Собранието, Владата испраќа дополнет Предлог Буџет за идната 2024 година. Текстот е утврден на денешната седница. ...
| | веќе видена | слични

На владина седница денеска беше утврден текстот на дополнетиот Предлог буџет за 2024 година. Како што соопштија од Владата, дополнетиот Предлог буџет е нов ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Последните случувања со големиот скандал за земање на мито од 10 илјади евра од страна на судијата Наќе Гроргиев и второсомничениот јавен обвинител Иџет Мемети ...
сите 202 | | | веќе видена

Израелските власти не се задоволни од фактот дека повеќе земји ќе ја признаат Палестина. Тие велат дека ова е награда за палестинската терористичка група ...
сите 364 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 327 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Амандманска расправа за Предлог-Буџетот за 2024 година, одбиени 19 амандмани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: