Напаѓачот кај Ајфеловата кула обвинет за убиство поврзано со тероризам

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Четворица членови на палестинската милитантна група Хамас се уапсени под сомнение дека планирале напади врз еврејски институции низ Европа, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членови на Хамас се уапсени во Германија, Данска и Холандија. Како што соопшти федералното обвинителство, неколку членови на таа терористичка организација се ...
| | веќе видена | слични

Антитерористичка акција имаше денеска во Данска и Холандија. Тројца се уапсени во Данска и едно лице во Холандија поради планирање терористички напад, ...
| | веќе видена | слични

„Станува збор за група која подготвувала терористички акт. Има врски со странски земји и организиран криминал“, изјави директорот за операции на данската ...
| | веќе видена | слични

Полицијата во Берлин и Ротердам уапсила четворица припадници на палестинското исламистичко движење Хамас, кое Европската унија го смета за терористичка ...
| | веќе видена | слични

Уапсени се неколку лица кои се осомничени дека сакале да лоцираат складиште со оружје и да го држат подготвено за напади врз еврејски институции. Во октомври ...
| | веќе видена | слични

Три лица се уапсени во Данска и едно во Холандија поради планирање терористички напад, соопштија данската полиција и разузнавање. „Станува збор за група која ...
| | веќе видена | слични

Данската полиција денеска уапси неколку лица осомничени дека планирале терористички напад. „Во координирана операција“ на повеќе локации во Данска се уапсени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицијата ноќеска во 01.45 часот го лишила од слобода Б.Ѓ.(34) од Гостивар, откако при претрес во неговиот угостителски објект и во помошни простории од ...
сите 280 | | | веќе видена

Пред само неколку дена во еден ден во Скопје се случи убиство, а потоа беше запален и кафе бар. Се уште нема разрешница за овие настани. Ново убиство е случи и ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 47 | | | веќе видена

Имаме направено многу повеќе од другите народи во Европа за таа Европа, променивме многу работи болни за нас во минатото, неколку пати го менувавме Уставот, ни ...
сите 219 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Велес вчера ја лишиле од слобода 32 годишната Р.С. од Велес, осомничена дека од лицето Т.Ѓ.(54) години од Велес одзела пари. ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Напаѓачот кај Ајфеловата кула обвинет за убиство поврзано со тероризам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: