Германско обвинителство: Уапсени четворица припадници на Хамас за планирање напади низ Европа


Четворица членови на палестинската милитантна група Хамас се уапсени под сомнение дека планирале напади врз еврејски институции низ Европа, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Канадската национална полиција соопшти дека еден млад човек е уапсен и обвинет за наводни терористички акти против Евреите, објавија денеска канадските ...
| | веќе видена | слични

Германските власти регистрирале околу 4.300 кривични дела поврзани со војната во Појасот Газа, вклучително и речиси 500 насилни, откри во неделата германскиот ...
| | веќе видена | слични

Осомничениот е обвинет за „овозможување терористичка активност преку соопштување на наставен материјал поврзан со експлозивна материја“ и „свесно давање ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германско обвинителство: Уапсени четворица припадници на Хамас за планирање напади низ Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: