Уапсени наводни припадници на Хамас осомничени за подготовка на терористички напади во Германија и Холандија


Полицијата во Берлин и Ротердам уапсила четворица припадници на палестинското исламистичко движење Хамас, кое Европската унија го смета за терористичка ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Канадската национална полиција соопшти дека еден млад човек е уапсен и обвинет за наводни терористички акти против Евреите, објавија денеска канадските ...
| | веќе видена | слични

Германските власти регистрирале околу 4.300 кривични дела поврзани со војната во Појасот Газа, вклучително и речиси 500 насилни, откри во неделата германскиот ...
| | веќе видена | слични

Осомничениот е обвинет за „овозможување терористичка активност преку соопштување на наставен материјал поврзан со експлозивна материја“ и „свесно давање ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Четворица членови на палестинската милитантна група Хамас се уапсени под сомнение дека планирале напади врз еврејски институции низ Европа, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членови на Хамас се уапсени во Германија, Данска и Холандија. Како што соопшти федералното обвинителство, неколку членови на таа терористичка организација се ...
| | веќе видена | слични

Антитерористичка акција имаше денеска во Данска и Холандија. Тројца се уапсени во Данска и едно лице во Холандија поради планирање терористички напад, ...
| | веќе видена | слични

„Станува збор за група која подготвувала терористички акт. Има врски со странски земји и организиран криминал“, изјави директорот за операции на данската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсени наводни припадници на Хамас осомничени за подготовка на терористички напади во Германија и Холандија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: