Во седиштето на НАТО ситуацијата на украинскиот фронт се споредува со Првата светска војна

Германски „Франкфуртер алгемајне“ во своја анализа деновиве пишува дека „пресвртница во Првата светска војна беше влегувањето на САД во војната. Украина не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- Американските власти беа лути поради протекувањето информации што ја разоткри загриженоста за текот на војната во Украина, објави Вашингтон пост, повикувајќи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Генерал Карстен Бројер, шефот на вооружените сили на Германија, во изјава за германските медиуми изрази стравување дека Русија може да ја нападне Германија и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во декласифицираниот извештај на американското разузнавање се проценува дека војната во Украина ја чинела Русија 315.000 мртви и ранети војници, или речиси 90 ...
| | веќе видена | слични

Високи американски воени службеници заедно со нивните украински колеги развиваат нова стратегија за конфронтација со Русија во 2024 година бидејќи сегашната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски објави на Фејсбук дека ги собрал потребните 10.000 потписи за претседателската кандидатура. -Потписите се собрани, ...
сите 317 | | | веќе видена

Засега пораката од Грција е дека тие немаат можност да прифатат какво било прекршување на меѓународно потпишаниот договор. Треба да се концентрираме на ...
сите 165 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска во Скопје ќе одржи конвенција за избор на кандидат за претседател на државата, за која функција на партискиот повик се пријави ...
сите 178 | | | веќе видена

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и ...
сите 168 | | | веќе видена

Холандија e спремна да испрати војници во Украина. Оваа земја ја поддржува идејата на францускиот претседател Емануел Макрон. „Холандија не ја исклучува ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во седиштето на НАТО ситуацијата на украинскиот фронт се споредува со Првата светска војна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: