САД воведоа нови санкции поради војната во Украина

Неколку корисници на социјалните мрежи тврдат дека украинскиот претседател Володимир Зеленски купил замок во Флорида и дека сега сака да побегне или веќе ...
| | веќе видена | слични

- САД воведоа нови санкции против десет правни и четири физички лица од Иран, Малазија, Хонгконг и Индонезија, обвинети од Вашингтон за подршка на ...
| | веќе видена | слични

Соединетите држави и Обединетото Кралство објавија четврта рунда санкции насочени кон поединци во Турција и други локации поврзани со палестинската милитантна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД воведоа нови санкции поради војната во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: