Лејкерс се посрамоти во Филаделфија, шампионот победува и без Јокиќ


Кошаркарите на Филаделфија Севентисиксерс и Денвер Нагетс славеа над Лос Анџелес Лејкерс и Лос Анџелес Клиперс во дерби средбите што се одиграа во НБА лигата. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Топката со која легендарниот американски кошаркар Коби Брајант постигна 61 поени против Њујорк во 2009 година е продадена на аукција за 66.152 долари. ...
| | веќе видена | слични

Андолу Ефес ги засили своите редови со американскиот центар Даниел Отуру кој доаѓа во евролигашот како позајмен играч од Меркезефенди до крајот на сезоната. ...
| | веќе видена | слични

Леброн е од друга планета: Статистиката за поени ја покажува целата големина на Џејмс Филип Здравески 04.12.2023 / 08:34 Кошарка Леброн Џејмс веќе многумина го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новинарот Фуркан Салиу се пожали дека полицијата бришела доказен материјал. За ова тој пишува на социјалните мрежи. Тој вели дека бришењето докази е кривично ...
сите 124 | | | веќе видена

- Голем дел од светот денес стои со Израел, изјави портпаролот за национална безбедност на Белата куќа Џон Кирби. Во Г7 се САД, Јапонија, Германија, Велика ...
сите 233 | | | веќе видена

Вечерва со бројното присуство потврдуваме дека ова не е вмровска општина како што некои мислат, туку е општина на граѓани кои сакаат својата државата, ...
сите 396 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лејкерс се посрамоти во Филаделфија, шампионот победува и без Јокиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: