Трговците ги почитуваат мерките, Бектеши задоволен


2 копии
2 копии

Нема да има компромис во делот на одлуките на Владата за цените на прехранбените производи. Очекуваме сите производители, дистрибутери и увозници да ги намалат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши истакна дека повеќе од десетина маркети низ државата се затворени поради непочитување на мерките на Владата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Словенечките ланци на супермаркети почнаа да ги намалуваат цените во своите продавници, при што некои производи за широка употреба добија и за 50% пониски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонија се соочува со голема инфлација на храната, а тоа ја смести земјава на високото шесто место во Европа. Во август годинава, според Евростат, најголема ...
| | веќе видена | слични

Производителите мака мачат со различни проблеми во производството и дистрибуцијата на јаболките, објави неодамна специјализираниот портал „Фрешплаза“, прнесува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДСМ се грижи за стандардот на граѓаните со пакет мерки за намалување на цените на основните прехранбени производи. Нова во низата мерки е намалувањето на ...
| | веќе видена | слични

Италијанската премиерка Џорџа Мелони денеска изјави дека е постигнат договор со домашната индустрија за задржување на ниските цени на основните производи, како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 183 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека по завршувањето на примирјето, Израел ќе ја продолжи офанзивата на Појасот Газа чија цел е ...
сите 108 | | | веќе видена

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот Самит на ОБСЕ е подигнат на високо ниво, сите капацитети на МВР се ставени на располагање и со тоа се ќе помине ...
сите 264 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 88 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД за Европа и ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трговците ги почитуваат мерките, Бектеши задоволен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: