СДСМ се грижи за стандардот на граѓаните со пакет мерки, порачуваат од партијата на власт

СДСМ се грижи за стандардот на граѓаните со пакет мерки за намалување на цените на основните прехранбени производи. Нова во низата мерки е намалувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Порасна цената на црвената пиперка за ајвар и корнишоните за 10 до 20 денари. Ајварската пиперка синоќа на градскиот пазар во Штип се продаваше по цена од 30 ...
| | веќе видена | слични

Сите во регионот правиме напори во рамки на своите можности да им помогнеме на граѓаните, да ја намалиме инфлацијата и притисокот врз животниот стандард, ...
| | веќе видена | слични

Црна Гора исто како и Македонија тешко се справува со инфлацијата оти и двете земји се увозно зависни и имаат слабо домашно производство, ама Црногорците имаат ...
| | веќе видена | слични

Владините мерки, минималното зголемување на платите и пензиите, и се она што власта го прави периодов, е само мачкање очи на граѓаните кои и онака едваж ...
| | веќе видена | слични

Сирењето е една од најомилените намирници на Македонците, но во последно време тоа станува луксуз за многумина. Како што дознава Денар, цената на еден ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните се соочуваат со високи цени на поштенските услуги за праќање пакети во странство. Многумина од нив сметаат дека цените се многу високи и дека веќе не ...
| | веќе видена | слични

Германците и Словенците јадат поевтина храна за разлика од Македонците, ама затоа пак имаат и далеку повисок стандард, зачинет со пониски цени. Кај нас, ем ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Mинистерот за внатрешни работи Панче Тошковски за „Република“ појаснува зошто оние граѓани кои на денот на изборите нема да имаат важечка лична нема да можат ...
сите 14 | | | веќе видена

Политико Разликите меѓу германскиот канцелар Олаф Шолц и францускиот претседател Емануел Макрон околу помошта за Украина се претвораат во отворено ...
сите 408 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху вечерва изјави дека расте притисокот да се запре војната во Газа, но нагласи дека ќе и се спротивстави. Тој на ...
сите 134 | | | веќе видена

Дефинитиво актуелниот шеф на државата Стево Пендаровски ќе трча за уште еден претседателски мандат. Ова тој го најави на денешната пресконференција, ...
сите 104 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Јован Митрески, денеска оствари средба со Ангел Ангелов, амбасадор на Република Бугарија во Република Северна Македонија при што ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ се грижи за стандардот на граѓаните со пакет мерки, порачуваат од партијата на власт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: