Грифитс: ОН проценува дека по уривањето на браната Каховка 700.000 Украинци имаат потреба од вода за пиење

Главниот претставник на ОН за хуманитарна помош, Мартин Грифитс, денеска предупреди дека уривањето на браната Каховка уште повеќе ќе им го отежне животот на ...
| | веќе видена | слични

Во написот наречен „Inside Job“, Њујорк Тајмс пишува дека пронашле докази кои потврдуваат дека Русија е одговорна за експлозијата. Браната беше уништена на 6 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Њујорк тајмс објави дека има докази што потврдуваат дека Русија е одговорна за уништувањето на браната Каховка . ФОТО: Украинско село пред и по уништувањето на ...
| | веќе видена | слични

Бројот на луѓето настрадани во поплавите по уништувањето на браната Каховка на левиот брег на реката Днепар во Украина се искачи на 16, соопштија украинските ...
| | веќе видена | слични

Бројот на луѓе во поплавите по уништувањето на браната Каховка на левиот брег на Дњепар во Украина се искачи на 16, објавија украинските власти. Во меѓувреме, ...
| | веќе видена | слични

Доказите сугерираат дека пробивањето на огромната брана Нова Каховка во областа на Украина контролирана од Русија е резултат на внатрешна експлозија што ја ...
| | веќе видена | слични

Украинската војска соопшти дека пет руски војници кои се давеле во регионот поплавен по уривањето на браната Каховка ги спасила, а потоа ги уапсила. За ...
| | веќе видена | слични

Според прелиминарните наоди, Русија најверојатно поставила експлозиви на браната, според истражителите од меѓународната адвокатска фирма за човекови права ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
сите 341 | | | веќе видена

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
сите 201 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија вели дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 227 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена

Германски „Франкфуртер алгемајне“ во своја анализа деновиве пишува дека „пресвртница во Првата светска војна беше влегувањето на САД во војната. Украина не ...
сите 131 | | | веќе видена

Не знам кој нормален човек или политичар во вакви траорни времиња може да размислува за власт, за избори или за мандати. Изборите се закажани за април и мај ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грифитс: ОН проценува дека по уривањето на браната Каховка 700.000 Украинци имаат потреба од вода за пиење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: