(ВИДЕО) Украина: Спасивме петмина руски војници од сигурна смрт

4 копии

Русија денеска соопшти дека бројот на загинати од уривањето на браната Каховка и поплавите во областите што таа ги контролира во јужна Украина, се зголеми на ...
| | веќе видена | слични

Бројот на загинатите поради уривањето на браната Каховка во Украина и последователните поплави во делот на Херсонската област под руска контрола се искачи на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Уништувањето на хидроелектричната брана Каховка предизвика штета вредна 1,2 милијарди евра, изјави украинскиот министер за животна средина, предупредувајќи ...
| | веќе видена | слични

Русија имаше средства, мотив и можност да ја сруши украинската брана Нова Каховка додека беше под нејзина контрола, предизвикувајќи масовно уништување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Русија ги отфрли понудите на Обединетите нации да им помогне на жителите погодени од поплавите предизвикани од пробивањето на браната Каховка на реката Днепар, ...
| | веќе видена | слични

Обединетите нации објавија дека Русија одбила помош за населението загрозено поради рушењето на браната Каховка во јужна Украина, а Москва вели дека оваа ...
| | веќе видена | слични

Русија ги отфрли понудите на Обединетите нации (ОН) да им помогне на жителите погодени од поплавите предизвикани од пробивањето на браната Каховка на реката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 153 | | | веќе видена

Огромна е тагата која не обвива по загубата на Вања, напиша премиерот Димитар Ковачевски на „Фејсбук”. „Изразувам најдлабоко сочувство до нејзиното семејство, ...
сите 81 | | | веќе видена

Во втората половина на декември пензионерите, учениците и студентите ќе ја добијат првата рата парична помош од државата, дел од последниот пакет антикризни ...
сите 151 | | | веќе видена

Поради поставени прашања од поголем број медиуми во врска со Љ.П., осомничен за убиствата на В.Ѓ. и П.Ж., за тоа какви пријави се поднесени против него во ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Украина: Спасивме петмина руски војници од сигурна смрт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: