Украинска армија спасува руски војници кои се дават во областите поплавени од браната Каховка


Украинската војска соопшти дека пет руски војници кои се давеле во регионот поплавен по уривањето на браната Каховка ги спасила, а потоа ги уапсила. За ...
| | веќе видена | слични

Украина првпат потврди дека главниот дел од нејзината противофанзива допрва ќе почне, при што некои трупи сè уште не се распоредени, а досегашните операции ...
| | веќе видена | слични

Командантот на копнените сили на украинската армија Александар Сирски ја нарече ситуацијата на фронтот комплексна, бидејќи е тешко да се надмине руската ...
| | веќе видена | слични

Украинските вооружени сили ја прекинаа руската офанзива кон градовите Купјанск и Лиман на истокот на земјата и напредуваат на југ, изјави во петокот ...
| | веќе видена | слични

Воениот полигон Криволак ќе биде терен на кој своите вештини ќе ги усовршуваат украински војници. Министерката за одбрана во интервју за украински медиум вели ...
| | веќе видена | слични

Воениот полигон Криволак ќе биде терен на кој своите вештини ќе ги усовршуваат украински војници, изјави министерката за одбрана Славјанка Петровска за ...
| | веќе видена | слични

По претрпените значителни загуби во жива сила и борбени средства, украинските единици ги намалија своите активности и се прегрупираат, изјави во четвртокот во ...
| | веќе видена | слични

Осумте километри квадратни за коишто напредна украинската армија на Истокот во Украина е простор којшто е направен од некои единици е сосема мал и минорен во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПРИВЕДЕН СКОПЈАНЕЦ КОЈ МУ ПОМОГНАЛ ДА ПАЛЕВСКИ ДА ИЗБЕГА ВО ТУРЦИЈА Oсновното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе предлог за ...
сите 462 | | | веќе видена

Реченицата на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров: „Може ли да ме оставите на мира, ве молам“ на состанокот на Советот на министри за ...
сите 324 | | | веќе видена

Палестинската терористичка група Хамас им давал лекови за смирување на ослободените заложници за да изгледаат среќни. Претставници на израелското Министерство ...
сите 312 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ на 2 март 2024 година ќе избере кандидат за претседател. Од партијата соопштија дека се отпочнати и подготовките за избор на кандидат за претседател ...
сите 278 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва на вонредната прес конференција рече дека обдукцијата ќе даде најточни одговори во однос на тоа која е ...
сите 164 | | | веќе видена

Општина Центар по повод трагичната смрт на 14-годишната Вања Ѓорчевска, ученичка во 9-то одделение во ООУ „Јохан Хајнрих – Песталоци“ со препорака до сите ...
сите 128 | | | веќе видена

Градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов, денеска до скоро 15 часот имал разговори со инспекторите во врска со инцидентот пред училиштето „Страшо Пинџур“ и ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украинска армија спасува руски војници кои се дават во областите поплавени од браната Каховка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: