МИЦКОСКИ: Уставните амандмани да важат откако Македонија ќе стане членка на ЕУ, а до избори да формираме преодна влада без ДУИ


При денешната посета на општина Кочани претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на тоа што од СДСМ велат дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Целосно е нереално да се очекува дека повторно ќе ја отвораме Преговарачката рамка. Германија ќе биде против тоа, вели во видео – интервју за МИА специјалниот ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од трибината во Гевгелија насловна „Борба против корупцијата и криминалот“ , изрази разочараност од корупцијата во ...
| | веќе видена | слични

Народот овие денови вели власта е како времето. Многу облаци, тмурно, променливо. Но кога ве гледам овде во Гевгелија толку во голем број, знам дека после ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговиот говор на трибината Гевгелија на тема „Борба против корупцијата и криминалот“ од акцијата „Ова е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, професор д-р Христијан Мицкоски од денешната трибина во Гевгелија насловена „Борба против корупцијата и криминалот“ од акцијата ...
| | веќе видена | слични

Со повик на национално обединување за продолжување на европскиот пат премиерот Ковачевски го отвори официјалната сесија за отворање на Преспа форумот. Според ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Уставни измени под бугарски диктат ниту сум прифатил, ниту некогаш ќе прифатам, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од вечерашната трибина во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата „Вин вин” на Телма телевизија, меѓу другото, рече дека реалната состојба во моментов во Македонија е дека владата ...
| | веќе видена | слични

Ние не бараме гаранции од европските институции за да ни го потврдат тоа што веќе го знаеме, ние ја знаеме историската вистина за Македонија, како се создала ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Грчката невладина организација „Насмевката на детето“, чија главна цел е заштита на децата и нивните права, на официјалниот Фејсбук профил објави пост за ...
сите 181 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Нема мали луѓе и големи држави, Северна Македонија размислува глобално, изјави министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски за белградска „Политика“, на ...
сите 269 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 77 | | | веќе видена

За лидеорт на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, е прифатлива поканата на премиерот Димитар Ковачевски за лидерска средба в понеделник, но таа да се одржи по 11 ...
сите 316 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД за Европа и ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МИЦКОСКИ: Уставните амандмани да важат откако Македонија ќе стане членка на ЕУ, а до избори да формираме преодна влада без ДУИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: