МИЦКОСКИ: Уставните амандмани да важат откако Македонија ќе стане членка на ЕУ, а до избори да формираме преодна влада без ДУИ


При денешната посета на општина Кочани претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на тоа што од СДСМ велат дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Целосно е нереално да се очекува дека повторно ќе ја отвораме Преговарачката рамка. Германија ќе биде против тоа, вели во видео – интервју за МИА специјалниот ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од трибината во Гевгелија насловна „Борба против корупцијата и криминалот“ , изрази разочараност од корупцијата во ...
| | веќе видена | слични

Народот овие денови вели власта е како времето. Многу облаци, тмурно, променливо. Но кога ве гледам овде во Гевгелија толку во голем број, знам дека после ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговиот говор на трибината Гевгелија на тема „Борба против корупцијата и криминалот“ од акцијата „Ова е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, професор д-р Христијан Мицкоски од денешната трибина во Гевгелија насловена „Борба против корупцијата и криминалот“ од акцијата ...
| | веќе видена | слични

Со повик на национално обединување за продолжување на европскиот пат премиерот Ковачевски го отвори официјалната сесија за отворање на Преспа форумот. Според ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Уставни измени под бугарски диктат ниту сум прифатил, ниту некогаш ќе прифатам, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од вечерашната трибина во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата „Вин вин” на Телма телевизија, меѓу другото, рече дека реалната состојба во моментов во Македонија е дека владата ...
| | веќе видена | слични

Ние не бараме гаранции од европските институции за да ни го потврдат тоа што веќе го знаеме, ние ја знаеме историската вистина за Македонија, како се создала ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На третата меѓународна конференција Скопски економски и финансиски форум – CEФФ 2023 со наслов „Економска интеграција и економски просперитет“ организирана од ...
сите 82 | | | веќе видена

СДСМ, ДУИ и претседателот Пендровски не ги демантираат информациите на повеќе медиуми дека се случила средба на која највисоките луѓе во власта се договориле ...
сите 199 | | | веќе видена

Според податоците од Централниот регистар, зетот за ќерка на лидерот на ДУИ Али Ахмети, Куштрим Смајлај, на почетокот на 2022 година направил заедничка фирма ...
сите 107 | | | веќе видена

Во Полициската станица Гостивар, синоќа, во 1.30 часот, било пријавено дека на улицата Балиндолска во Гостивар, Р. Џ. (29) од Гостивар, управувајќи четирицикл, ...
сите 94 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе се обрати на Генералната дебата на 78. Генерално Собрание на Обединетите Нации, што се одржува на тема „Обнова на ...
сите 322 | | | веќе видена

Целта на власта е да се покрие криминалот и корупцијата кои што владеат буквално во секоја сфера на нашето општествено живеење затоа што ценат дека со ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МИЦКОСКИ: Уставните амандмани да важат откако Македонија ќе стане членка на ЕУ, а до избори да формираме преодна влада без ДУИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: