Ковачки: Македонија зад Виетнам, Гана, Руанда, Буркина Фасо во борбата против корупција


Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од трибината во Гевгелија насловна „Борба против корупцијата и криминалот“ , изрази разочараност од корупцијата во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за одбрана Славјанка Петровска секој ден се дозаглавува се' повеќе. Демек, нејзино било земјиштето, ама го продала во 2009 и тоа без хациенда. Ок. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерката за одбрана Славјанка Петровска секој ден се дозаглавува се’ повеќе, ова денеска преку статус на Фејсбук го пишува Драган Ковачки од ВМРО-ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки преку социјалните мрежи и се обрати на министерката за одбрана Славјанка Петровска и ја повика да одговори зошто ако ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со катастарска документација, министерката за одбрана, Славјанка Петровска, во Граѓански суд докажува дека таа никогаш не изградила хациенда во Радшани. Целта ...
| | веќе видена | слични

Утре со почеток во 09:00 часот во Основен суд 2 ќе се одржи второ подготвителното рочиште за судскиот спор кој го иницирав против искажаните невистини на ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки преку социјалните мрежи ѝ се обрати на министерката за одбрана Славјанка Петровска. -Почитувана министерке Славјанка ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки преку социјалните мрежи и се обрати на министерката за одбрана Славјанка Петровска и и посочи дека таа повторно се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

До нас стигна информација дека тројца полицајци и еден војник на Косово се влезени на наша територија и дека биле задржани од нашите полицајци во с. Орман, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израел и Хамас првично не се договорија за следната група заложници што исламистите ќе ја ослободат денеска со цел да се продолжи примирјето кое истекува во 7 ...
сите 420 | | | веќе видена

Грчката невладина организација „Насмевката на детето“, чија главна цел е заштита на децата и нивните права, на официјалниот Фејсбук профил објави пост за ...
сите 185 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен синоќа замина за Израел бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Блинкен рече дека ќе биде ...
сите 298 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 215 | | | веќе видена

Во денешниот број на белградска „Политика“, на тема Самитот на ОБСЕ чиј претседавач е Македонија, а од 28 ноември до 1 декември се одржува во Скопје, во која ...
сите 271 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 82 | | | веќе видена

За лидеорт на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, е прифатлива поканата на премиерот Димитар Ковачевски за лидерска средба в понеделник, но таа да се одржи по 11 ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачки: Македонија зад Виетнам, Гана, Руанда, Буркина Фасо во борбата против корупција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: