Сарацин: Целосно е нереално повторното отворање на Преговарачката рамка


Целосно е нереално да се очекува дека повторно ќе ја отвораме Преговарачката рамка. Германија ќе биде против тоа, вели во видео – интервју за МИА специјалниот ...
| | веќе видена | слични

Професорот Љубомир Цуцуловски реагира на резолуцијата на германсѝкиот Бундестаг кој го „призна“ постоењето на македон ска нација, јазик, култура со едноставно ...
| | веќе видена | слични

„Вклучувањето на бугарското малцинство во Преамбулата на уставот е дел од преговарачката рамка, што Македонија ја склучи со 27 земји-членки на Европската ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Со определбата на македонската Влада за европскиот пат, за целта за членство во ЕУ, како долгорочна стратешка цел на земјата, Владата се определи и за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денес, пратениците на Левица, во Собранието на Република Македонија поднесоа Предлог- резолуција за продолжување на евроинтеграциските процеси и за признавање ...
| | веќе видена | слични

Откако стана кристално јасно дека Мицкоски не лобирал за Резолуцијата на Бундестагот, ВМРО-ДПМНЕ почна да плука по неа, обвинуваат од владејачката партија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Против Резолуцијата на германскиот Бундестаг се само партии од Бугарија и ДПМНЕ-Левица, велат од СДСМ. Оттаму додаваат дека во усвоената Резолуцијата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Националното собрание на Франција е на добар пат да усвои резолуција за реафирмација на македонскиот јазик на патот на Северна Македонија кон Европската Унија, ...
| | веќе видена | слични

Не е ВМРО-ДПМНЕ против Резолуцијата изгласана во германскиот Бундестаг, напротив ние ја поздравивме. Проблемот е што СДС е против Македонија. А, она што СДС не ...
| | веќе видена | слични

Франција исто како Германија е на добар пат да усвои резолуција за Македонија, со која се реафирмираат македонскиот јазик, култура и идентитет и се поддржува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 178 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 82 | | | веќе видена

За ВМРО-ДПМНЕ лидерска средба е прифатлива за понеделник после 11 часот на која би се разговарало за конечно прецизирање на датум за избори, прифаќање на ...
сите 329 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сарацин: Целосно е нереално повторното отворање на Преговарачката рамка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: