Мицкоски: Уставни измени под бугарски диктат нема да има, власта е доведена до ѕид и затоа лажат


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, професор д-р Христијан Мицкоски од денешната трибина во Гевгелија насловена „Борба против корупцијата и криминалот“ од акцијата ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Малку милитаристички звучи пораката од Бугарија и бугарскиот кабинет на новиот премиер дека ќе бидат извор на мирот, не звучи така добро бидејќи алтернативата ...
| | веќе видена | слични

„Тоа покажува колку системот е во распад“. Вака во студиото на ТВ21 потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ го коментираше ставањето на Рамиз Мерко на црната листа на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уставни измени под бугарски диктат ќе нема, постапката има три фази и воопшто нема да почнеме прва фаза која е отворање на постапката, ние уште тука ќе гласаме ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Пристапот на ДУИ и СДС во овој момент е очајно барање за ден повеќе власт затоа што се свесни што ќе им се случи на следни избори, изјави потпретседателот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Постои оптимизам дека европската перспектива може да стане реалност со заедничка одговорност на сите парламентарни партии, затоа што членството во ЕУ е ...
| | веќе видена | слични

Историската шанса мора да се искористи, после скоро една година откако ги започнавме преговорите со ЕУ, имаме реална шанса да бидеме во пакетот на држави кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
повеќе

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 178 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Уставни измени под бугарски диктат нема да има, власта е доведена до ѕид и затоа лажат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: