Ќе се укине ли т.н. Пржинска влада?

9 копии

Демократскиот сојуз алармира дека последните корупциски скандали за кои јавно предупредуваат и странски дипломати, сведочат за колапс на државата во целина и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од Демократскиот сојуз бараат воведување една изборна единица и предвремени парламентарни избори наместо замајување со уставните измени. Демократскиот сојуз ...
| | веќе видена | слични

За седум години Владата на СДСМ и ДУИ не спроведе ниту една коренита и системска реформа, а целосно ја блокира работата на МВР, АНБ, АР, Финансиската полиција, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за правда Кренар Лога денеска се сретна со координаторите на пратеничките групи на СДСМ, Јован Митрески, на ВМРО - ДПМНЕ, Никола Мицевски, на ДУИ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Состојбите во Судскиот совет како и можноста за носење на закони за амнестија за полесни кривични дела и за помилување биле дел од средбата на министерот за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Изборот за претседател на државата во Собрание не е услов за формирање идна владина коалиција, туку предлог, идеја за која бараме да се дискутира и да се ...
сите 416 | | | веќе видена

Шефот на украинската воена разузнавачка служба Кирил Буданов изјави дека рускиот опозициски лидер Алексеј Навални починал од природна смрт. „Веројатно ќе ве ...
сите 463 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека СДСМ уште еднаш ја докажале својата неспособност. Како што истакнуваат од партијата, помпезното пречекување на обрасци на граница ...
сите 357 | | | веќе видена

Владимир Блажев од ДНК преку фејсбук информира дека утре во 22 часот завршува лицитацијата на нивната награда Златна бубамара, за хуманитарната помош за ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека офанзивата во Рафа, дури и ако биде одложена поради прекинот на огнот, ќе му овозможи на Израел да ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе се укине ли т.н. Пржинска влада?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: