ДОЛАРОТ ГИ ЗАЦВРСТУВА ПОЗИЦИИТЕ во однос на другите валути

Време зa читање: 5 минути Со официјалното завршување на преземањето на Credit Suisse, UBS сега мора да го исполни своето ветување дека спасувањето организирано ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Швајцарскиот банкарски гигант UBS објави дека во понеделникот го заокружил преземањето на пропаднатиот конкурент банката „Credit Suisse“ што предизвика жестоки ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На глобалните пазари вредноста на доларот во однос на кошницата валути падна минатата недела бидејќи се очекува ФЕД да ги остави каматните стапки непроменети ...
| | веќе видена | слични

Јужноафрикански економски експерт ја анализира валутата БРИКС Економистот Алексис Хабијаремје од Универзитетот во Јоханесбург вели дека предложената заедничка ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Новите податоци покажуваат дека речиси четвртина од сите централни банки се обидуваат да се заштитат во однос на американскиот долар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Мерката на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава резултати. Веќе се намалени цените на основните ...
сите 267 | | | веќе видена

СДСМ, ДУИ и претседателот Пендровски не ги демантираат информациите на повеќе медиуми дека се случила средба на која највисоките луѓе во власта се договориле ...
сите 73 | | | веќе видена

На третата меѓународна конференција Скопски економски и финансиски форум – CEФФ 2023 со наслов „Економска интеграција и економски просперитет“ организирана од ...
сите 82 | | | веќе видена

Под влијание на влажен бран в недела на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Пороен дожд и ...
сите 147 | | | веќе видена

Во Полициската станица Гостивар, синоќа, во 1.30 часот, било пријавено дека на улицата Балиндолска во Гостивар, Р. Џ. (29) од Гостивар, управувајќи четирицикл, ...
сите 97 | | | веќе видена

Претседателот на С. Македонија, Стево Пендаровски, денеска ќе се обрати пред своите колеги во Обединетите нации Генералното Собрание на Обединетите нации го ...
сите 321 | | | веќе видена

Целта на власта е да се покрие криминалот и корупцијата кои што владеат буквално во секоја сфера на нашето општествено живеење затоа што ценат дека со ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДОЛАРОТ ГИ ЗАЦВРСТУВА ПОЗИЦИИТЕ во однос на другите валути

Од:
До кого (е-маил):
Порака: