Одличен јуни за еврото

На глобалните пазари вредноста на доларот во однос на кошницата валути падна минатата недела бидејќи се очекува ФЕД да ги остави каматните стапки непроменети ...
| | веќе видена | слични

По завршувањето на вториот круг од изборите во Турција, на 28 мај, вредноста на лирата е во постојан пад. Почнувајќи од 2013 година, курсот на лирата во однос ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За помалку од две недели ќе дојде датумот кога сите во Србија кои имаат станбен кредит ќе добијат несакано писмо од банката. Сопствениците на вкупно околу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На светските берзи минатата недела цените на акциите пораснаа бидејќи инвеститорите се надеваат дека завршува циклусот на зголемување на каматните стапки, иако ...
| | веќе видена | слични

Централните банки на двете клучни монетарни територии – Соединетите Американски Држави и Европската Унија – ги одржаа своите редовни месечни состаноци во ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 179 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Нема мали луѓе и големи држави, Северна Македонија размислува глобално, изјави министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски за белградска „Политика“, на ...
сите 459 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 82 | | | веќе видена

За ВМРО-ДПМНЕ лидерска средба е прифатлива за понеделник после 11 часот на која би се разговарало за конечно прецизирање на датум за избори, прифаќање на ...
сите 315 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одличен јуни за еврото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: