Курти: Прво српските банди во затвор, па отстранување на полицијата

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека отстранувањето на полицијата од општинските згради на север може да се разгледа, но прво насилните криминални банди ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Косовскиот премиер, Албин Курти изјави дека воената интервенција на НАТО во 1999 година го запре геноцидот на Србија врз косовскиот народ, јави дописникот на ...
| | веќе видена | слични

Политичкиот аналитичар Ѓорѓе Вукадиновиќ денеска изјави дека сега за прв пат се чини дека Белград е поблиску до улогата на партнер на САД отколку Приштина, но ...
| | веќе видена | слични

Специјалниот претставник на ЕУ во дијалогот, Мирослав Лајчак, зборуваше од Брисел по средбите што ги имаше минатата недела заедно со американскиот емисар ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Директорот на Канцеларијата за Косово, Петар Петковиќ, денеска изјави дека пермиерот, Албин Курти, ги довел до работ на конфликт, дека сака да го запали целиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Специјалниот пратеник на Европската унија за дијалогот меѓу Србија и Косово, Мирослав Лајчак, на фејсбук објави дека заедно со американскиот пратеник Габриел ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Специјалниот претставник на ЕУ за дијалог меѓу Белград и Приштина, Мирослав Лајчак, денеска на својот Фејсбук профил објави дека се надевал на подобар резултат ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Албанија, Бајрам Бегај ги повика лидерите на Албанците да се борат против внатреалбанските делби и раздори и порача дека Албанците како нација ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Собранието на Косово, Глаук Коњуфца го оцени како грешка дејствувањето на албанскиот премиер Еди Рама, кој им предаде драфт-статут за ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама реагираше на критиките добиени за нацрт-статутот предложен од него за формирање на Заедницата на српски општини. Преку објава на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Огромен интерес предизвика најавената пресконференција на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Новинарски екипи од земјава но и од светот се ...
сите 529 | | | веќе видена

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот Самит на ОБСЕ е подигнат на високо ниво, сите капацитети на МВР се ставени на располагање и со тоа се ќе помине ...
сите 264 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
сите 87 | | | веќе видена

Помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан во интервју за „360 степени“ на МРТ 1 вели дека е важно Северна Македонија да ...
сите 372 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД за Европа и ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курти: Прво српските банди во затвор, па отстранување на полицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: