Курти: НАТО го запре српскиот геноцид во Косово, вечно сме му благодарни

2 копии

Косовскиот премиер, Албин Курти изјави дека воената интервенција на НАТО во 1999 година го запре геноцидот на Србија врз косовскиот народ, јави дописникот на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешна и надворешна трговија на Србија, Томислав Момировиќ денеска најостро ја осуди одлуката на Приштина за запирање на слободниот проток на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Израел и Хамас првично не се договорија за следната група заложници што исламистите ќе ја ослободат денеска со цел да се продолжи примирјето кое истекува во 7 ...
сите 420 | | | веќе видена

Грчката невладина организација „Насмевката на детето“, чија главна цел е заштита на децата и нивните права, на официјалниот Фејсбук профил објави пост за ...
сите 185 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен синоќа замина за Израел бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Блинкен рече дека ќе биде ...
сите 298 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 215 | | | веќе видена

Во денешниот број на белградска „Политика“, на тема Самитот на ОБСЕ чиј претседавач е Македонија, а од 28 ноември до 1 декември се одржува во Скопје, во која ...
сите 271 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 82 | | | веќе видена

За лидеорт на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, е прифатлива поканата на премиерот Димитар Ковачевски за лидерска средба в понеделник, но таа да се одржи по 11 ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курти: НАТО го запре српскиот геноцид во Косово, вечно сме му благодарни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: