Лајчак: Ескобар и јас се надевавме на повисок резултат, но, за жал, растат тензиите меѓу Србија и Косово

Специјалниот пратеник на Европската унија за дијалогот меѓу Србија и Косово, Мирослав Лајчак, на фејсбук објави дека заедно со американскиот пратеник Габриел ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Специјалниот пратеник на ЕУ за дијалог меѓу Белград и Приштина, Мирослав Лајчак, кој учествува на форумот за дијалог во Преспа, денеска соопшти дека разговарал ...
| | веќе видена | слични

Сегашните добри односи меѓу Србија и Словенија би можеле да бидат уште подобри, а економски уште поуспешни, изјавија во четвртокот шефовите на двете земји, но ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на прес-конференција со претседателката на Словенија Наташа Пирц Мусар бил непријатен кон словенечки новинар кој се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателката на Словенија, Наташа Пирц Мусар, денеска по средбата со претседателот на Србија, Александар Вучиќ во Белград, изјави дека не сака конфликти во ...
| | веќе видена | слични

Не сакаме конфликти во регионот, порача претседателката на Словенија Наташа Пирц Мусар по денешната средба со српскиот претседател Александар Вучиќ во Белград. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 179 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 82 | | | веќе видена

За ВМРО-ДПМНЕ лидерска средба е прифатлива за понеделник после 11 часот на која би се разговарало за конечно прецизирање на датум за избори, прифаќање на ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лајчак: Ескобар и јас се надевавме на повисок резултат, но, за жал, растат тензиите меѓу Србија и Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: