Курти: Прво српските банди во затвор, па отстранување на полицијата

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека отстранувањето на полицијата од општинските згради на север може да се разгледа, но прво насилните криминални банди ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Косовскиот премиер, Албин Курти изјави дека воената интервенција на НАТО во 1999 година го запре геноцидот на Србија врз косовскиот народ, јави дописникот на ...
| | веќе видена | слични

Политичкиот аналитичар Ѓорѓе Вукадиновиќ денеска изјави дека сега за прв пат се чини дека Белград е поблиску до улогата на партнер на САД отколку Приштина, но ...
| | веќе видена | слични

Специјалниот претставник на ЕУ во дијалогот, Мирослав Лајчак, зборуваше од Брисел по средбите што ги имаше минатата недела заедно со американскиот емисар ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Директорот на Канцеларијата за Косово, Петар Петковиќ, денеска изјави дека пермиерот, Албин Курти, ги довел до работ на конфликт, дека сака да го запали целиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Специјалниот пратеник на Европската унија за дијалогот меѓу Србија и Косово, Мирослав Лајчак, на фејсбук објави дека заедно со американскиот пратеник Габриел ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Специјалниот претставник на ЕУ за дијалог меѓу Белград и Приштина, Мирослав Лајчак, денеска на својот Фејсбук профил објави дека се надевал на подобар резултат ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Албанија, Бајрам Бегај ги повика лидерите на Албанците да се борат против внатреалбанските делби и раздори и порача дека Албанците како нација ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Собранието на Косово, Глаук Коњуфца го оцени како грешка дејствувањето на албанскиот премиер Еди Рама, кој им предаде драфт-статут за ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама реагираше на критиките добиени за нацрт-статутот предложен од него за формирање на Заедницата на српски општини. Преку објава на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Мерката на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава резултати. Веќе се намалени цените на основните ...
сите 268 | | | веќе видена

На третата меѓународна конференција Скопски економски и финансиски форум – CEФФ 2023 со наслов „Економска интеграција и економски просперитет“ организирана од ...
сите 82 | | | веќе видена

Во Полициската станица Гостивар синоќа во 01.30 часот било пријавено дека на ул.„Балиндолска“ во Гостивар, Р.Џ.(29) од Гостивар, управувајќи четирицикл без ...
сите 91 | | | веќе видена

Постојат повеќе нивоа на проверка на усогласеност на законите, вклучувајќи ги и тие преку Европската Унија, а Северна Македонија треба да се погрижи нејзините ...
сите 322 | | | веќе видена

„Република Северна Македонија е најбезбедна земја на Западен Балкан и е во друштво со 36 земји најбезбедни во светот. Тоа се податоци и анализи коишто ги ...
сите 30 | | | веќе видена

Целта на власта е да се покрие криминалот и корупцијата кои што владеат буквално во секоја сфера на нашето општествено живеење затоа што ценат дека со ...
сите 150 | | | веќе видена

Како онколошки пациенти, најважно ни е да се добијат имиња и презимиња на инволвираните лица, беше истакнато на вечерашниот протест пред Обвинителството во ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курти: Прво српските банди во затвор, па отстранување на полицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: