Украина без Зинченко гостува во Скопје


3 копии

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Благоја Милевски, нема да може да смета на офанзивецот на Истанбулспор, Ваљон Етеми за квалификациските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Напаѓачот на турскиот прволигаш Истанбулспор, Ваљон Етеми, поради повреда отпадна од списокот на македонскиот селектор Благоја Милевски за јунските натпревари ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија остана покуса за еден фудбалер во тимот за дуелите со Украина и Англија, затоа што Ваљон Етеми го откажа настапот за националниот тим. Причината што ...
| | веќе видена | слични

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација ја очекуваат два дуели против Украина и Англија во квалификациите за Европското првенство во 2024 година, дуели ...
| | веќе видена | слични

Македонската А репрезентација се подготвува за новите натпревари од квалификациите за Европското првенство 2024. Избраниците на селекторот Благоја Милевски на ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Благоја Милевски се соочува со нови проблеми пред квалификациските дуели против Украина и Англија за ...
| | веќе видена | слични

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП 2024 Селекторот на македонската репрезентација, Благоја Милевски, го објави списокот со 29 фудбалери за двата меча од квалификациите за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 239 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 179 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 123 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена

Македонскиот народен театар со огромно жалење ја сподели веста за смртта на актерот Трајче Ѓоргиев, кој дипломира на Факултетот за драмски уметности – Скопје, ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украина без Зинченко гостува во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: