(ВИДЕО) Активисти го гаѓаа со торта косовскиот вицепремиер поради Заедницата на српски општини


Активисти на опозициската Социјалдемократска партија денеска фрлија торта и милкшејк кон Бесник Бислими, вицепремиерот на Косово и главен преговарач во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Премиерот на Косово, Албин Курти денеска изјави дека договорот постигнат во Брисел и „патната карта“ за негова имплементација договорена во Охрид се јавни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Директорот на Канцеларијата на Владата на Србија за Косово и Метохија, Петар Петковиќ, денеска изјави дека во продолжението на дијалогот меѓу Белград и ...
| | веќе видена | слични

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека дополнителен притисок од Западот може да донесе резултати по прашањето за признавањето на Косово од Србија. На ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Американскиот амбасадор во Србија, Кристофер Хил, синоќа во Прешево изјави дека чувствува напредок во дијалогот меѓу Белград и Приштина и дека според него ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека за Србите на Косово нема автономија ниту самоуправа, туку дека постои само де факто признавање меѓу Косово и Србија, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во вторник, 4 април, во Брисел продолжува техничкиот дијалог меѓу Белград и Приштина, соопшти белградска ТВ Н1. -Преговарачите од Белград и Приштина во вторник ...
| | веќе видена | слични

Следната недела во Брисел ќе се сретнат главните преговарачи на Србија и Косово, Петар Петковиќ и Бесник Бисљими, потврди портпаролот на Европската унија (ЕУ) ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по лидерската средба со премиерот Димитар Ковачевски, вечерва во „Тема на денот“ на ТВ Сител рече дека за предлогот ...
сите 673 | | | веќе видена

Украина бара од Европската Унија „во голема мера да го зголеми“ снабдувањето со електрична енергија по руските напади „на енергетската инфраструктура на ...
сите 334 | | | веќе видена

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) информираат дека од 16:30 до 18:20 часот градот Делчево го зафати големо невреме (врнежи од дожд и град), при што има ...
сите 232 | | | веќе видена

На денешната седница, Извршниот одбор на ДОМ дискутираше за актуелната политичка состојба во земјата.ДОМ ја поздравува одржаната лидерска средба помеѓу ...
сите 67 | | | веќе видена

Нешто неверојатно се случи во Москва на 30 мај. Среде бел ден, градот беше нападнат од рој дронови - од пет до 25 или повеќе, во зависност од различни руски ...
сите 53 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 99 | | | веќе видена

Добро е што ВМРО-ДПМНЕ ја прифати подадената рака. Промената на ставот на ВМРО-ДПМНЕ со прифаќање на уставните измени и учество во широка Влада за европски ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Активисти го гаѓаа со торта косовскиот вицепремиер поради Заедницата на српски општини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: