ДОДЕКА ТВИТЕР И МЕТА ОТПУШТААТ: ТикТок ќе вработи најмалку 1.000 работници од Силиконската долина


Време зa читање: 2 минути Отпуштањата и замрзнувањето на вработувањата што го зафатија технолошкиот свет во последните недели не се проширија на секоја ...
| | веќе видена | слични

Илон Маск отворено му прогласи војна на технолошкиот гигант „Епл“, обвинувајќи го дека настојува да го замолкне неговото ново милениче – социјалната мрежа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компанијата „Твитер“ одлучи да престане да ги спроведува досегашните правила за лажните информации за коронавирусот. На сајтот на компанијата пишува дека во ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Твитер соопшти дека става крај на мерките за борба против дезинформациите за вирусот Ковид-19, што вклучуваат етикети и предупредувачки пораки на твитови со ...
| | веќе видена | слични

Твитер ја укина политиката насочена кон спречување на дезинформациите со Ковид-19 на платформата за социјалните медиуми, ризикувајќи потенцијален пораст на ...
| | веќе видена | слични

Еден месец по преземањето на Twitter, американскиот милијардер Илон Маск тврди дека платформата бележи рекорден раст на нови корисници. Добивај вести на вибер ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

„Правораздавачите“ се имуни на лелеците и солзите на родителите, кои по нечија туѓа вина го изгубиле својот млад син. Ова е ставот на Бојан Петровски, брат на ...
сите 98 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на денешната прес-конференција критикувајќи го однесувањето на претседавачот на Советот на Град Скопје, Трајко Славевски, нагласи ...
сите 99 | | | веќе видена

Костадин Филипов, долгогодишен дописник на бугарските државни медиуми БНТ, БНР и БТА од Скопје, во интервју за тамошното Радио „Фокус“ ги лоцира, според него, ...
сите 187 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 262 | | | веќе видена

По две недели пауза, повторно дојави за бомби во 9 средни училишта. Но за прв пат закана за поставен експлозив добија и две основни училишта. Станува збор за ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДОДЕКА ТВИТЕР И МЕТА ОТПУШТААТ: ТикТок ќе вработи најмалку 1.000 работници од Силиконската долина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: