Мојс доби рок од пет натпревари за подобрување на резултатите на Вест Хем

Дејвид Мојс се соочува со отказ како менаџер на Вест Хем. По седум кола „чеканите“ се наоѓаат на 18. место на табелата во Премиер лигата, со тоа што се наоѓаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Раководството на Вулверхемптон посакува одново Португалец да го води тимот, откако Бруно Лауге вчера доби отказ од тимот. Сегашниот тренер на Спортинг Лисабон, ...
| | веќе видена | слични

Управата на Вулверхемптон денеска му врачи отказ на менаџерот Бруно Лаж по серијата лоши резултати во Премиер лигата. Вулверхемптон во последните 15 натпревари ...
| | веќе видена | слични

Дербито меѓу Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед се најде во прв план ова неделно попладне, но во моменти кога сите зборуваат за неверојатните случувања на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дојдовме со сите наши автобуси и остануваме до доцните попладневни часови за да види градоначалничата Данела Арсовска дека не се работи за педесетина автобуси, ...
сите 357 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 100 | | | веќе видена

Тајната коалиција Ковачевски – Арсовска излезе на површина. И самиот Ковачевски призна дека имал средби со Арсовска во Влада. СДС и Арсовска стојат позади ...
сите 114 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Приватните превозници утрово излегоа на протест на „Илинденска“ и делумно го блокираа сообраќајот во главниот град. На оваа тема разговаравме и на нашата ...
сите 141 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 262 | | | веќе видена

По две недели пауза, повторно дојави за бомби во 9 средни училишта. Но за прв пат закана за поставен експлозив добија и две основни училишта. Станува збор за ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мојс доби рок од пет натпревари за подобрување на резултатите на Вест Хем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: