Бугарите очекуваат УЕФА да ја казни Македонија


Министерот за надворешни работи во службената влада во Софија, Николај Милков, ја коментира изјавата на македонскиот претседател Ставо Пендаровски дека дека не ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Бугарија ,Милков прашува како за Македонија е проблем тоа што еден клуб на Бугарите во Македонија ќе го носи името Цар Борис ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Mинистерот за надворешни работи во службената влада во Софија, Николај Милков, порача дека Бугарија е Европска Унија и додека преговара со ЕУ, Република ...
| | веќе видена | слични

Во однос на бугарскиот клуб „Цар Борис трети“ што треба да се отвори во Охрид, Mинистерот за надворешни работи во службената влада во Софија, Николај Милков ...
| | веќе видена | слични

Името на гимназијата Јосип Броз Тито во Скопје е поголем проблем од името Цар Борис на бугарскиот клуб ов Охрид смета привремениот бугарски министер за ...
| | веќе видена | слични

Добро е да се мерат реакциите, добро е да се биде ладнокрвен, да се размислува пред да се зборува и да се решаваат работите прагматично во што го обезбедува ...
| | веќе видена | слични

Вршителот на должноста заменик-министерот за надворешни работи на Бугарија, Николај Милков , околу најавеното отворање на бугарскиот клуб со контроверзно име ...
| | веќе видена | слични

Бугарија е Европската Унија. Додека преговара со ЕУ, Република Македонија всушност преговара со Бугарија, вака денеска изјавил в.д. министер за надворешни ...
| | веќе видена | слични

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одговорноста за блокадите и хаосот што му се случуваат на Скопје е единствено кај Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Заминувањето на Ленин Јовановски како еден ...
сите 770 | | | веќе видена

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 53 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 300 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 142 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарите очекуваат УЕФА да ја казни Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: