Милевски: Горд сум на играчите, доминиравме 90 минути, штета што не дадовме гол


Македонија не успеа да остане во трка за првото место во групата од Лигата на нации, откако загуби на гости кај Грузија. Македонските репрезентативци промашија ...
| | веќе видена | слични

Македонската А репрезентација не успеа преку Лигата на нации да обезбеди плеј-оф за пласман на Европското првенство 2024 откако го освои третото место во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската репрезентација го заврши настапот во Лигата на нации и тоа со трето освоени место во групата 4 од дивизијата Ц во ова натпреварување во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Само двајца македонски играчи се најдоа во идеалниот тим од нашата група во Лигата на нации, во составот доминираат играчи од Грузија. Македонија ...
| | веќе видена | слични

Македонската фудбалска репрезентација не се прослави во последното издание на Лигата на нации и заврши на третото место во групата во рамки на Д-дивизијата. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дури седуммина фудбалери на Грузија и по двајца македонски и бугарски репрезентативци го сочинуваат дримтимот во нашата група од Сегментот Ц во Лигата на нации ...
| | веќе видена | слични

Македонија не одигра во Лигата на Нации онака како што е очекуваше, причини има многу (ТУКА) , меѓутоа двајца наши фудбалери се најдоа во идеалниот тим од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешниот протест во врска со отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети” во Охрид заврши без посебни нарушувања на јавниот ред и мир, а наспроти ...
сите 425 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 127 | | | веќе видена

Државата прави напори за обезбедување на енергенси за непречено производство на електрична и топлинска енергија за потребите на граѓаните во престојната зима, ...
сите 230 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 262 | | | веќе видена

Јас еден од сновачите на компанијата „Пиксел“ која е формирана 2017/2018 година, но кога станав министер јас ги отстапив уделите, рече премиерот Димитар ...
сите 48 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милевски: Горд сум на играчите, доминиравме 90 минути, штета што не дадовме гол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: