Македонија трета, се чека ждрепката за ЕП 2024

Останува уште нешто повеќе од еден месец до почетокот на Светското првенство во Катар, а Јужноамериканската фудбалска конфедерација (KONMBEOL) веќе размислува ...
| | веќе видена | слични

Денес официјализирана е кандидатурата за Украина да биде еден од домаќините на Светското првенство во 2030 година. Португалија и Шпанија како и што најавуваа ...
| | веќе видена | слични

Тоа што вчера беше најавено од светските медиуми денес доби и официјална потврда – Украина сака да биде дел од организацијата на Мундијалот во 2030. Украина во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Се поблиску е почетокот на Светското првенство, а на месец ипол до почетокот внимание привлече потегот на Французите. Мундијалот во Катар од моментот кога беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 358 | | | веќе видена

Преземено од Локално.мк Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се ...
сите 100 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 184 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 63 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Фактот што странци ќе гонат криминал и корупција во Македонија е пораз за МВР на Спасовски и распупеното правосудство. Ова е јавно признание на нивната ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија трета, се чека ждрепката за ЕП 2024

Од:
До кого (е-маил):
Порака: