Брнабиќ: Околностите ја успорија новата влада, но видливи се контурите


Полека се појавуваат контурите на новата српска влада, но не и сите решенија и не целосно, ќе има кадровски промени и измени на законот за министерства, најави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, денеска телефонски разговараше со помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Карен Донфрид, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерката на Србија Ана Брнабиќ разговараше со известувачот на Европскиот парламент за Србија, Владимир Билчик и членот на Делегацијата на Комитетот на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, се сретна со специјалниот пратеник на Владата на Сојузна Република Германија за Западен Балкан, Мануел Сарацин, со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, денеска се сретна со известувачот на Европскиот парламент за Србија, Владимир Билчик и членот на ...
| | веќе видена | слични

Втората најбројна пратеничка група во Европскиот парламент преку својот официјален Твитер профил се огласи и го осуди потпишувањето на министерот за надворешни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По вчерашната вест од РСЕ дека Европскиот парламент (ЕП) ќе побара од Европската унија (ЕУ) да ги прекине пристапните преговори со Србија додека Србија не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 199 | | | веќе видена

На 08.12.2022 во 14.20 часот на подрачјето на Центар во Скопје, полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Центар и Бит пазар ги лишиле од слобода ...
сите 337 | | | веќе видена

Вчера во 22.25 часот во СВР Куманово било пријавено дека на ул.„Козјачка“ во с.Доброшане, кумановско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило ...
сите 144 | | | веќе видена

Уште еден целосен дебакл за државата е фактот дека странци ќе го расчистуваат со криминалот во Македонија, вели ВМРО-ДПМНЕ. „Нема поголем пораз и признание ...
сите 136 | | | веќе видена

Германија вчера ја разбуди масивна полициска акција. Уапсени се 25 припадници на домашна ултрадесничарска и терористичка организација во рација ширум ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брнабиќ: Околностите ја успорија новата влада, но видливи се контурите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: