Брнабиќ: Србија цврсто стои на европскиот пат, но немаме позитивни сигнали од ЕУ

Премиерката на Србија Ана Брнабиќ разговараше со известувачот на Европскиот парламент за Србија, Владимир Билчик и членот на Делегацијата на Комитетот на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во Европската комисија во Брисел продолжуваат објаснувачките скрининг состаноци, а денеска почна објаснувачката анализа за вториот кластер – Внатрешен пазар, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Европратеничката од Словенија, Ирена Јовева, преку видеообраќањето испрати порака со која го честита отворањето на преговорите на Северна Македонија со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Членот на ИО на СДСМ Андреј Петров во емисијата „24 Анализа“ на телевизија 24 истакна вистински патриотизам и штитење на македонските интереси е полноправно ...
| | веќе видена | слични

Речиси 30 години Македонија сонува за ЕУ, но иако е рано да се каже дека дојдовме до последната етапа, почетокот на преговорите несомнено е еден вид финале кое ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Левица Димитар Апасиев денеска го предаде барањето за покренување задолжителен и дополнителен референдум на државно ниво до архивата на Собранието. ...
| | веќе видена | слични

Уставот на државата ќе се отвори, но не само за бугарското малцинство во земјата. Владата размислува и околу барањата на другите заедници во земјата, коишто ...
| | веќе видена | слични

Парламентот е значаен партнер во пристапувањето во Европската Унија и затоа улогата на неговите тела – Комисијата за европски прашања и Националниот совет за ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски во емисијата 24 анализа рече дека секој што смета дека предлогот на Макрон за почнување на неформалните средби ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Прво, би сакал да кажам дека секој што смета дека предлогот на претседателот Макрон за почнување на едни вакви неформални средби наречени европска политичка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот министер за надворешни работи, Никола Димитров, вечерва во Тема на денот во дневникот на телевизија Сител, го изнесе своето мислење дека Алијанса ...
сите 595 | | | веќе видена

Откако премиерот Димитар Ковачевски во петокот со својот бугарски колега Галаб Донев во телефонски разговор се заложија за мирно и безбедно чествување на ...
сите 590 | | | веќе видена

Вечерва ќе се одржи трибина Гоце е Македонија по повод 151 година од раѓањето на македонскиот револуционер, великан, апостол на Македонската Револуционерна ...
сите 523 | | | веќе видена

Статистиката во јануари е ужасна – само во семејствата има шест убиства. Државата го регистрира овој тренд но не презема ништо посебно. „Син уби татко“, „Татко ...
сите 326 | | | веќе видена

Двочасовната средба што се одржа зад затворени врати во Влада меѓу преговарачките тимови на премиерот, Димитар Ковачевски и лидерот на АА, Арбен Таравари, ...
сите 76 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 232 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 240 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
сите 145 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брнабиќ: Србија цврсто стои на европскиот пат, но немаме позитивни сигнали од ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: