Вучиќ и Сарацин разговараа за Берлинскиот процес како поттик за евроинтеграциите на Западен Балкан


Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, се сретна со специјалниот пратеник на Владата на Сојузна Република Германија за Западен Балкан, Мануел Сарацин, со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

До крајот на годината Србија планира значително да ја усогласи својата визна политика со политиката на ЕУ за да спречи нејзината територија да се користи за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
9 копии

Опозициските партии – Народната партија и Двери, со лидерите Вук Јеремиќ и Бошко Обрадовиќ, Заветници, Коалицијата Надеж, со лидерот на ДСС, Милош Јовановиќ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За разлика од воведувањето санкции против Русија, што ќе доведе до краткорочен пад на поддршката за владејачката Српска напредна партија (СНС) и нејзиниот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, заедно со вицепремиерот Бојан Маричиќ и министерот за внатрешни работи Оливер ...
| | веќе видена | слични

Почетокот на пристапните преговори на Македонија со ЕУ и предизвиците со илегалната миграција беа теми на денешната средба на министерот за внатрешни работи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зајакнувањето на капацитетите на земјата за надминување на предизвиците со илегалната миграција, но и скрининг процес што и претстои на земјава биле темите на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски, вицепремиерот Бојан Маричиќ и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски имаа средба со потпретседателот на Европската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние продолжуваме да ја мислиме Македонија како територија, а не како народ Со нашиот став за преговорите за членство во ЕУ, затворивме многу европски врати за ...
сите 622 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи, Никола Димитров, вечерва во Тема на денот во дневникот на телевизија Сител, го изнесе своето мислење дека Алијанса ...
сите 563 | | | веќе видена

Вечерва ќе се одржи трибина Гоце е Македонија по повод 151 година од раѓањето на македонскиот револуционер, великан, апостол на Македонската Револуционерна ...
сите 523 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 418 | | | веќе видена

Двочасовната средба што се одржа зад затворени врати во Влада меѓу преговарачките тимови на премиерот, Димитар Ковачевски и лидерот на АА, Арбен Таравари, ...
сите 78 | | | веќе видена

Затворите се решето во кое што останува само оној што нема конекции со СДС. Одговорни за тоа се затворските управи и служби поставени од СДС во чија што ...
сите 157 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 232 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 240 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ и Сарацин разговараа за Берлинскиот процес како поттик за евроинтеграциите на Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: