Србија во опасност од прекин на преговорите за членство во ЕУ


2 копии

До крајот на годината Србија планира значително да ја усогласи својата визна политика со политиката на ЕУ за да спречи нејзината територија да се користи за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
9 копии

Опозициските партии – Народната партија и Двери, со лидерите Вук Јеремиќ и Бошко Обрадовиќ, Заветници, Коалицијата Надеж, со лидерот на ДСС, Милош Јовановиќ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За разлика од воведувањето санкции против Русија, што ќе доведе до краткорочен пад на поддршката за владејачката Српска напредна партија (СНС) и нејзиниот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, заедно со вицепремиерот Бојан Маричиќ и министерот за внатрешни работи Оливер ...
| | веќе видена | слични

Почетокот на пристапните преговори на Македонија со ЕУ и предизвиците со илегалната миграција беа теми на денешната средба на министерот за внатрешни работи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зајакнувањето на капацитетите на земјата за надминување на предизвиците со илегалната миграција, но и скрининг процес што и претстои на земјава биле темите на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски, вицепремиерот Бојан Маричиќ и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски имаа средба со потпретседателот на Европската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние продолжуваме да ја мислиме Македонија како територија, а не како народ Со нашиот став за преговорите за членство во ЕУ, затворивме многу европски врати за ...
сите 622 | | | веќе видена

Вечерва ќе се одржи трибина Гоце е Македонија по повод 151 година од раѓањето на македонскиот револуционер, великан, апостол на Македонската Револуционерна ...
сите 523 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи, Никола Димитров, вечерва во Тема на денот во дневникот на телевизија Сител, го изнесе своето мислење дека Алијанса ...
сите 563 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 418 | | | веќе видена

Двочасовната средба што се одржа зад затворени врати во Влада меѓу преговарачките тимови на премиерот, Димитар Ковачевски и лидерот на АА, Арбен Таравари, ...
сите 78 | | | веќе видена

Затворите се решето во кое што останува само оној што нема конекции со СДС. Одговорни за тоа се затворските управи и служби поставени од СДС во чија што ...
сите 157 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 232 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 240 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србија во опасност од прекин на преговорите за членство во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: