ЦЕП: Европскиот парламент праќа сериозна опомена дека ЕУ може да ги прекине или замрзне преговорите со Србија


Втората најбројна пратеничка група во Европскиот парламент преку својот официјален Твитер профил се огласи и го осуди потпишувањето на министерот за надворешни ...
| | веќе видена | слични
7 копии
6 копии
5 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска изјави дека потпишал наредба – 20 отсто од се што произведува земјата мора да и се остави на војската на Србија, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во денешното обраќање до нацијата, кое го најави како „историско“, рече дека суштината на се е Србија да го пушти ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Српскиот претседатела, Александар Вучиќ денеска изјави дека Србија не може да дозволи Косово да стане членка на ОН, како што предлагаат Германија и Франција и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ во своето неделно обраќање изјави дека добил предлог од Германија и Франција и дека истиот продолжува да го има на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска соопшти дека потпишал наредба 20 отсто од се што ќе се произведе во земјата да оди за војската. -Поради ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ на денешната прес конференција изјави дека Франција и Германија предложиле Србија да дозволи Косово да се приклучи ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ на денешната прес конференција зборувајќи за Косово, рече дека главна карактеристика на сите политички настани е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот министер за надворешни работи, Никола Димитров, вечерва во Тема на денот во дневникот на телевизија Сител, го изнесе своето мислење дека Алијанса ...
сите 595 | | | веќе видена

Откако премиерот Димитар Ковачевски во петокот со својот бугарски колега Галаб Донев во телефонски разговор се заложија за мирно и безбедно чествување на ...
сите 590 | | | веќе видена

Вечерва ќе се одржи трибина Гоце е Македонија по повод 151 година од раѓањето на македонскиот револуционер, великан, апостол на Македонската Револуционерна ...
сите 524 | | | веќе видена

Статистиката во јануари е ужасна – само во семејствата има шест убиства. Државата го регистрира овој тренд но не презема ништо посебно. „Син уби татко“, „Татко ...
сите 326 | | | веќе видена

Двочасовната средба што се одржа зад затворени врати во Влада меѓу преговарачките тимови на премиерот, Димитар Ковачевски и лидерот на АА, Арбен Таравари, ...
сите 76 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 232 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 239 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
сите 145 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦЕП: Европскиот парламент праќа сериозна опомена дека ЕУ може да ги прекине или замрзне преговорите со Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: