За Арачиново 2 милиони евра помош од Владата – другите општини сами нека се снајдат за струја во училиштата

За нешто повеќе од 2 години Владата и исплати околу 2 милиони евра на општина Арачиново во форма на неповратни средства за решавање на комунални проблеми. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Објективно во Македонија се потребни промени и на политичката сцена, реформирање на најголем дел од партиите коишто се во владината коалиција затоа што ова што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Најголем дел од финансиските средства кои што ги прибираме како основ на даноци и такси, кои граѓаните ги плаќаат во општинската каса ќе бидат пренасочени за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Општина Центар отпочна со наоѓање решенија за високите цени за електрична енергија. Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски, вечерва во Топ Тема ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование нема прецизен одговор дали училиштата ќе останат постојано отворени за време на школската година. Велат дека остануваат на ставот ...
| | веќе видена | слични

По повторното отворање на темата во јавноста за затворање на училиштата и воведување онлајн настава заради енергетската криза, неколку градоначалници истакнаа ...
| | веќе видена | слични

Додека деветте општини од Полог чекаат официјален одговор на нивното барање зимскиот распуст да почне порано, дел од градоначалниците се огласија дека се ...
| | веќе видена | слични

– Настава со физичко присуство е единствена форма на одржување настава која ќе создаде здрави генерации со стекнато квалитетно образование. Како градоначалник ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование и наука заедно со владата ќе прават напори за да се овозможи континуирано следење на наставата од училиште и покрај најавите за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 144 | | | веќе видена

Собраниската комисија за одбрана и безбедност денеска петти ден ќе расправа за продолжување на рокот за постоење на кризна состојба на целата територија на ...
сите 317 | | | веќе видена

Излезноста на референдумот во ДНР и ЛНР за три дена беше над 76 отсто, а во регионот Херсон и Запорожје – повеќе од 48 отсто, изјави Александар Холодов, ...
сите 245 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Кремљ денеска призна дека биле направени „грешки“ при мобилизацијата на стотици илјади резервисти за борба во Украина, нагласувајќи дека во оваа фаза „не е ...
сите 222 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За Арачиново 2 милиони евра помош од Владата – другите општини сами нека се снајдат за струја во училиштата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: