Поевтина струја преку општински енергетски компании

5 копии

Сојузот на стопански комори (ССК) бара, во услови на прогласена кризна состојба, да се дозволи поставување фотоволтаични панели паралелно со обезбедувањето на ...
| | веќе видена | слични

Високите сметки за електрична енергија ги натера сопствениците на хотели покрај Охридското езеро, да инвестираат во поставување на фотоволтаични панели на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Откако во Собранието ќе бидат изгласани измените на Законот за градење граѓаните веднаш ќе можат со новата и брза постапка да поставуваат фотоволтаци на своите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Состојбата во која се наоѓаат бизнисите е исклучително предизвикувачка и неопходно е итно и неодложно да се обезбедат соодветни, таргетирани и реални мерки за ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на стопански комори денеска до владата поднесе ново барање со кое бара во услови на прогласена кризна состојба, да биде дозволено инсталирањето на ...
| | веќе видена | слични

Енергетската криза задава тежок удар на стопанството, a ценовниот притисок што го предизвикуваат рекордните вредности на електричната струја на берзите веќе ...
| | веќе видена | слични

Енергетската криза тропа на вратите на училиштата, а само неколку во изминатиот период поставија фотоволтаични централи, па во претстојната зима сметките за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поевтина струја преку општински енергетски компании

Од:
До кого (е-маил):
Порака: