Бесими-Бјерде: Половина милијарда долари се тековните проекти во земјава поддржани од Светска банка

Четиригодишната Рамка за соработка со Светска банка за периодот 2019-2023 година, е веќе целосно исполнета преку имплементација на проекти во земјава. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за финансии Фатмир Бесими во колумна се осврнува на новиот Закон за буџети, кој деновиве беше донесен во Собранието. Колуманата ја пренесуваме ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес – да започнеме. Со мудрите зборови на нашата хуманитарка Мајка Тереза, која остави длабока ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Реализација на реформите што го поддржуваат стабилниот развој на финансискиот систем, а со цел задржување на високиот степен на макроекономска и фискална ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска во Охрид се обрати на затворањето на Летната школа за партиципативно управување и граѓанско – јавно партнерство: ...
| | веќе видена | слични

На Годишната конференција во организација на Македонската берза на министерот Фатмир Бесими му беше врачена плакета за успешна соработка на Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Ова го порача министерот за финансии Фатмир Бесими на отворањето на 21-вата Годишна конференција на  Македонската берза на хартии од вредност на која истакна ...
| | веќе видена | слични

ComAct–„Активности за намалување на енергетската сиромаштија во станбени згради“ е проект финансиран од ЕУ програмата Хоризонт 2020. Во рамки на проектот ...
| | веќе видена | слични

На работната средба,  претставниците од Секторот за екологија и енергетска ефикасност од локалната самоуправа разменија искуства и информации за досегашни ...
| | веќе видена | слични

Општина Карпош спроведува континуирани обуки на администрацијата за собирање на родово разделени податоци во областа на урбанизмот, образованието, спортот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на СДСМ Мартин Костовски во емисијата „Топ тема“ на телевизија Телма истакна дека нападите во прашални форми до претседателот на СДСМ и премиер ...
сите 225 | | | веќе видена

Претседателката на Европската комисија Урсул а фон дер Лајен се заложи за воведување безбедносни проверки на клучната европска инфраструктура, вклучително и ...
сите 374 | | | веќе видена

Еден ден откако Ковачевски станува мандатар за состав на нова влада на 29 декември минатата година, фирмата основана од него Пиксел груп која е основана токму ...
сите 243 | | | веќе видена

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување на радио Лидер говореше за вчерашната средба помеѓу Мицкоски и Ковачевски каде посочи дека негов ...
сите 130 | | | веќе видена

Министерството за одбрана како и досега професионално и одговорно ги извршува своите задачи и транспарентно известува за сите случувања. За случајот со ...
сите 245 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесими-Бјерде: Половина милијарда долари се тековните проекти во земјава поддржани од Светска банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: