Општина Карпош дел од проект за намалување на енергетската сиромаштија

ComAct–„Активности за намалување на енергетската сиромаштија во станбени згради“ е проект финансиран од ЕУ програмата Хоризонт 2020. Во рамки на проектот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

НВО Инфоцентарот заедно со партнерските организации Спектар од Крива Паланка и Центарот на заедницата на општина Струга, во јуни годинава, спроведе анонимна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Над 72 проценти од локалните инспектори сметаат дека постојниот модел на општински инспекциски надзор треба да претрпи измени, а за да биде поефикасен речиси ...
| | веќе видена | слични

НВО Инфоцентарот заедно со партнерските организации – Регионален центар за соработка „Спектар“ од Крива Паланка и Центарот на заедницата на општина Струга ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Највозрасните граѓани во населба Крњево и Кале добиваат пензионерски дом „Гоце Делчев“ во просториите на ЈП ПОЦ. Градоначалникот на Општина Центар Горан ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски беше дел од фестивалот на Civica Mobilitas и Центарот за социјални претпријатија на кој со свои штандови и ...
| | веќе видена | слични

На работната средба,  претставниците од Секторот за екологија и енергетска ефикасност од локалната самоуправа разменија искуства и информации за досегашни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Белград се одржа средба на претседателот на централната општина Стари Град, Радослав Марјановиќ, со делегација од збратимената општина Центар од Скопје, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 308 | | | веќе видена

Панчо од ДНК, кој важи за голем фудбалски фан, отворено ја критикуваше Фудбалската федерација откако Македонија загуби од Грузија и Бугарија и заврши на ...
сите 347 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 09:25 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Ѓорче Петров, Одделение за криминалистички работи го лишиле од ...
сите 398 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски презентираше план за набавка за гас и мазут, по цени кои нема да доведат зголемување на сметките на граѓаните и кои ...
сите 244 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Карпош дел од проект за намалување на енергетската сиромаштија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: