Бесими: Остануваме посветени на одржливи политики за задржување на макроекономската и фискална стабилност

Реализација на реформите што го поддржуваат стабилниот развој на финансискиот систем, а со цел задржување на високиот степен на макроекономска и фискална ...
| | веќе видена | слични

Јан Бремер, експерт за геополитичките случувања во светот, објасни зошто ниту Америка ниту Кина не им одговара конфликт во моментов, посочувајќи го големиот ...
| | веќе видена | слични

Најави од Конгресот на САД да насочи „плима на бенефиции“ кон Западен Балкан Законот за демократија и просперитет на Западен Балкан е извонреден легислативен ...
| | веќе видена | слични

Кина денес не само што во речиси сите општествени сектори е светски лидер, земјата во последните години го презема приматот на иноватор и целосно има сосптвени ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Јан Бремер, еден од водечките американски политички аналитичари неодамна објави оанализа – како ќе изгледа светот во 2023 година, кога ќе се земат предвид сите ...
| | веќе видена | слични

Некоординираните зголемувања на каматните стапки во САД и во други земји значително го зголемија ризикот од светска рецесија. За среќа, ниските стапки на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот и извршен директор на американскиот и светски енергетски гигант „Шеврон“ со предлози до претседателот на САД „Ние мораме да ја одржиме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонски владин тим предводен од премиерот Димитар Ковачевски утре ќе има средба со компанијата за природен гас што ја посочи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 790 | | | веќе видена

Само во еден потег, кумот на премиерот Ковачевски добил работа од 2 милиони евра. Фирмата на кумот на Ковачевски склучува договор со ЕВН, каде државата има ...
сите 209 | | | веќе видена

Имаме суштинска потреба во цел исток не само во општина Штип да се доизгради клиничката болница која беше започната в 2016 година и за година дена е изградено ...
сите 294 | | | веќе видена

Ме избркаa од мојата политичка партија, изјави Кастриот Реџепи во емисијата „Патот кон“ во Алсат, велејќи дека неговата партија не прифатила да има состанок на ...
сите 229 | | | веќе видена

Бугарија денеска по „Иван Михајлов“ во Битола, ќе отвори уште еден културен клуб со контроверзно име поврзано со фашизмот - „Цар Борис Трети“ со седиште во ...
сите 142 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Околу 15.000 руски војници ќе бидат принудени да се предадат во Украина. Ова го тврди експертот Ед Арнолд. Тој е поранешен офицер на британската армија и НАТО ...
сите 360 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесими: Остануваме посветени на одржливи политики за задржување на макроекономската и фискална стабилност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: