О.Карпош: Меѓународни искуства за намалување на енергетска сиромаштија

На работната средба,  претставниците од Секторот за екологија и енергетска ефикасност од локалната самоуправа разменија искуства и информации за досегашни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Проектните партнери од проектот „Бенефит“, финансиран од ИПА програмата за прекугранична соработка со Грција, во рамките на посетата на Брисел, го посетија ...
| | веќе видена | слични

Наскоро 27 ромски семејства од населбата Баир ќе можат да ги реновираат своите домови. Таквите услови се стекнаа за оние домакинстав кои во рамките на проектот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Приватните превозници утрово излегоа на протест на „Илинденска“ и делумно го блокираа сообраќајот во главниот град. На оваа тема разговаравме и на нашата ...
сите 493 | | | веќе видена

– Потребен е квалитетен процес на реформи и нивна одржливост за сопирање на негативните трендови со кои се соочуваме во областа на владеење на правото. Тоа ...
сите 162 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 100 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Во Скопје се случува целосен сообраќаен хаос, блокирани улици, приватните автобуски превозници не возат поради неисплатени милионски долгови од страна на ...
сите 101 | | | веќе видена

Костадин Филипов, долгогодишен дописник на бугарските државни медиуми БНТ, БНР и БТА од Скопје, во интервју за тамошното Радио „Фокус“ ги лоцира, според него, ...
сите 209 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

О.Карпош: Меѓународни искуства за намалување на енергетска сиромаштија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: