Бугарски државјани осомничени за измама, од жителка на Аеродром одзеле 8.000 евра

Бугарски државјани се осомничени за измама и за нив е побаран притвор. Станува збор за маж и жена кои преку телефонски разговор довеле во заблуда жителка на ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството за организиран криминал поднесе обвинителен акт против 18 лица кои се тесно поврзани со кланот на Вељко Беливук и Марко Миљковиќ, а се ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 19-годишник осомничен за кривично дело – ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против 52-годишен жител на Прилеп поради постоење основано сомнение дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

По поднесен обвинителен акт од страна на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција и одржани судски рочишта на кои беа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопското обвинителство донесе наредба за истражна постапка против 52-годишен жител на Прилеп поради разбојништво. Осомничениот, заедно со уште две други лица ...
| | веќе видена | слични

Скопското обвинителство соопшти дека донело Наредба за спроведување истражна постапка против 52-годишен жител на Прилеп, поради постоење основано сомнение дека ...
| | веќе видена | слични

“ Скопје, 20 септември 2022 (МИА) – По поднесен обвинителен акт од страна на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот независен портал „Медуза“, кој работи од странство, објави дека руските власти планираат да ги затворат границите за мажи на регруттната старосна ...
сите 231 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 99 | | | веќе видена

Жалам што морам уште еднаш да ја констатирам неспособноста на Владата за справување со предизвиците од енергетската криза, а со кои се соочуваат и скопјани. ...
сите 269 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа првиот тренинг на комплексот на ФФМ во пресрет на последните два натпревари од Лигата на нации. Без капитенот ...
сите 415 | | | веќе видена

Поранешен службеник од обезбедувањето на кралското семејство, објави дека погребот на кралицата Елизабета Втора, ги чини Британците околу девет милиони фунти. ...
сите 180 | | | веќе видена

(Колумна на директорката на УЈП и функционерка на СДСМ, Сања Лукаревска) На одбележувањето на 70 годишнината од востоличувањето на Елизабета Втора, во јуни ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарски државјани осомничени за измама, од жителка на Аеродром одзеле 8.000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: