Лажел во резимето, па сега мора да ги врати платите во вредност од 118.000 долари

На еден Британец му е наложено да врати 118.000 долари што ги заработил на престижни работни места откако било откриено дека лажел за своите квалификации во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Но, Пол Пелоси (82) ќе го избегне затворот откако судијата одлучил дека четирите дена што ги поминал во притвор по апсењето се сметаат за неговата казна. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сопругот на спикерката на Претставничкиот дом на САД Ненси Пелоси, е осуден на пет дена затвор и три години условна казна, откако вчера се изјасни за виновен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сопругот на претседателката на Претставничкиот дом, Ненси Пелоси, предизвикал сообраќајна несреќа под дејство на алкохол за што доби затворска казна. Пол ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Парите не купуваат среќа, но можат да го олеснат животот и многумина ќе речат дека е доволно. Но, еден човек зажали што добил пари на лотарија. Марк Липшам е ...
| | веќе видена | слични

Индиецот Тунгнат Чатурведи ги тужел железници, затоа што во 1999 година му наплатиле билет кој бил поскап за 25 центи. Место 70 рупии тие му го наплатиле 90. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лажел во резимето, па сега мора да ги врати платите во вредност од 118.000 долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: