Сопругот на Пелоси осуден за возење во пијана состојба

2 копии

Габриел Бајрам советникот во Град Скопје и син на починатиот пратеник Амди Бајрам ќе остане да работи на истото работно место кај градоначалничката Данела ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Советникот во Град Скопје и син на починатиот пратеник Амди Бајрам, Габриел Бајрам, доби казна затвор од три месеци, откако пред Кривичниот суд во Скопје ја ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Габриел Бајрам, син на починатиот пратеник Амди Бајрам, признал вина за насилството сторено во скопски ресторан, објавиКривичниот суд му изрече три месеци ...
| | веќе видена | слични

Советникот во Град Скопје Габриел Бајрам е осуден на три месеци затвор откако призна вина за кривичното дело насилство, потврдија од Кривичниот суд за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Но, Пол Пелоси (82) ќе го избегне затворот откако судијата одлучил дека четирите дена што ги поминал во притвор по апсењето се сметаат за неговата казна. ...
| | веќе видена | слични

Сопругот на спикерката на Претставничкиот дом на САД Ненси Пелоси, е осуден на пет дена затвор и три години условна казна, откако вчера се изјасни за виновен ...
| | веќе видена | слични

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 314 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сопругот на Пелоси осуден за возење во пијана состојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: