Сопругот на Ненси Пелоси ќе оди во затвор, возел пијан и направил сообраќајка

Сопругот на претседателката на Претставничкиот дом, Ненси Пелоси, предизвикал сообраќајна несреќа под дејство на алкохол за што доби затворска казна. Пол ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Габриел Бајрам советникот во Град Скопје и син на починатиот пратеник Амди Бајрам ќе остане да работи на истото работно место кај градоначалничката Данела ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Советникот во Град Скопје и син на починатиот пратеник Амди Бајрам, Габриел Бајрам, доби казна затвор од три месеци, откако пред Кривичниот суд во Скопје ја ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Габриел Бајрам, син на починатиот пратеник Амди Бајрам, признал вина за насилството сторено во скопски ресторан, објавиКривичниот суд му изрече три месеци ...
| | веќе видена | слични

Советникот во Град Скопје Габриел Бајрам е осуден на три месеци затвор откако призна вина за кривичното дело насилство, потврдија од Кривичниот суд за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Но, Пол Пелоси (82) ќе го избегне затворот откако судијата одлучил дека четирите дена што ги поминал во притвор по апсењето се сметаат за неговата казна. ...
| | веќе видена | слични

Сопругот на спикерката на Претставничкиот дом на САД Ненси Пелоси, е осуден на пет дена затвор и три години условна казна, откако вчера се изјасни за виновен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 474 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 582 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 157 | | | веќе видена

Украина оваа недела доби голем поттик откако западните сојузници се согласија да ѝ испратат модерни борбени тенкови. Така, од Германија и други земји ќе добие ...
сите 335 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ „Гоце Делчев" на денешната трибина во Штип насловена „Гоце е Македонија" изјави дека на 4 ...
сите 162 | | | веќе видена

Немало потреба за никакви мерки за обезбедување присуство за внукот на Али Ахмети иако кај него била пронајдена марухуана, но и дигитална вага, со траги од ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сопругот на Ненси Пелоси ќе оди во затвор, возел пијан и направил сообраќајка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: