Рама: Политиката на ЕУ се определува од националниот егоизам, а за тоа најдобар пример е односот на Бугарија кон Македонија

Во интервју за холандскиот весник „Де Волкскрант” (De Volkskrant), албанскиот премиер Еди Рама оценува дека политиката на ЕУ се повеќе се определува од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Веќе воведовме вонредна состојба, само што сè уште ја немаме прогласено“, изјави претседателот на Србија Александар Вучиќ, појаснувајќи дека секој ден се ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија Александар Вучиќ вечерва изјави дека му се чини дека сите на Балканот со многу омраза го чекаат „второто полувреме“, но дека граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Во балканскиот политички јазол, едно од горливите прашања и натаму останува Косово, каде што се судираат интересите на две најмногубројни нации. Засега ниту ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Како премиерка, која го води овој преговарачки процес според новата методологија по кластери, сега ништо повеќе не ми е јасно – затоа што Европската комисија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Застапниците во Европскиот парламент сакаат Србија да го преиспита својот став кон Русија, пренесува Euro news. Од почетокот на руската инвазија во Украина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЗАТВОРЕНА Е УЛИЦАТА САМОИЛОВА МВР соопшти дека од денеска се воведува посебен режим на сообраќај во Скопје, поради чествувањето на раѓањето на Гоце Делчев во ...
сите 667 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 307 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 414 | | | веќе видена

Фондација Македонија преку објава на својот официјален Фејсбук-профил ги повика сите Бугари во Скопје да присуствуваат на одбележувањето на годишнината од ...
сите 289 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 233 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 101 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека испораката на тенкови во Украина нема да донесе решение за конфликтот.„Не можам да кажам дека верувам дека ...
сите 215 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рама: Политиката на ЕУ се определува од националниот егоизам, а за тоа најдобар пример е односот на Бугарија кон Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: