Вучиќ: Веќе воведовме вонредна состојба, само што не сме ја прогласиле


„Веќе воведовме вонредна состојба, само што сè уште ја немаме прогласено“, изјави претседателот на Србија Александар Вучиќ, појаснувајќи дека секој ден се ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Министерот за финансии Синиша Мали е најсериозен кандидат за нов премиер на Србија, јавија белградски медиуми, наведувајќи дека тој „веќе пишува експозе“, ...
| | веќе видена | слични

Зголемени тензиите на релацијата Белград – Загреб Се зголемија дипломатските тензии меѓу Србија и Хрватска, откако Хрватска одби да дозволи приватна посета на ...
| | веќе видена | слични

Шефот на српското Собрание Ивица Дачиќ ги критикуваше хрватските власти за одлуката да му забранат на претседателот на Србија Александар Вучиќ приватна посета ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот претседател на Хрватска Иво Јосиповиќ оцени дека претседателот на Србија Александар Вучиќ со редовната процедура едноставно и лесно ќе дојде во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ на денешната прес-конференција презентираше детали за одлуката на Загреб да не му дозволи приватна посета на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Собранието на Србија и лидер на Социјалистичката партија на Србија (СПС), Ивица Дачиќ изјави дека конститутивната седница на новото свикување ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

ЗАТВОРЕНА Е УЛИЦАТА САМОИЛОВА МВР соопшти дека од денеска се воведува посебен режим на сообраќај во Скопје, поради чествувањето на раѓањето на Гоце Делчев во ...
сите 594 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 415 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Според безбедносни извори во Берлин, обуката на украинските војници треба да започне денеска. Германската влада, по консултации со САД, во јануари се согласи ...
сите 254 | | | веќе видена

Надлежните не откриваат имиња, но на 14 бугарски државјани во сабота нема да им биде дозволен влез во државата доколку се обидат да присуствуваат на ...
сите 192 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 101 | | | веќе видена

„Неверојатно е, но германските тенкови „Леопард“ со насликани крстови повторно ни се закануваат“, рече рускиот претседател во Волгоград (поранешен Сталинград), ...
сите 141 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ: Веќе воведовме вонредна состојба, само што не сме ја прогласиле

Од:
До кого (е-маил):
Порака: