Србија и Косово повикани на меѓусебно признавање

6 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска изјави дека верува оти идната влада ќе биде влада која ќе се грижи за интересите на Србија и додаде дека тоа ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Претседателот на Социјалистичката партија на Србија (СПС), Ивица Дачиќ изјави дека очекува соработката со Српската напредна партија (СНС) на Александар Вучиќ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мора да разбереме дека се наоѓаме среде светска војна, бидејќи повеќе нема смисла овој конфликт да се нарекува регионален, рече претседателот на Србија, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Веќе воведовме вонредна состојба, само што сè уште ја немаме прогласено“, изјави претседателот на Србија Александар Вучиќ, појаснувајќи дека секој ден се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарија може дома да прави што сака, а битката треба да ја бие пред ЕУ. Не е првпат Бугарија да донесе декларација со осуда за Македонија, вели во интервју ...
сите 661 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 307 | | | веќе видена

Од непрофитната бугарска организација Фондација „Македонија“ додаваат дека гробот на револуционерот в сабота ќе го чуваат и македонски и бугарски полицајци. ...
сите 413 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 258 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 142 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 222 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србија и Косово повикани на меѓусебно признавање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: